5 VYMIR. Ми постійно змінюємося

5 VYMIR. Ми постійно змінюємося

5 VYMIR –  це історія багаторічної дружби з дитинства, результатом якої є музика та знані й відомі країні пісні.

Незабаром хлопці презентують свій новий альбом «Нові імена», саунд-продюсером якого став Петро Чернявський. Про те, як писали пісні, що нового ми почуємо у релізі, а також, кого слухають та читають, що дивляться та куди мандрують – розповіли Костянтин Почтар, Роман Гаркавенко та Вадим Лазарев.

Про нові пісні та нове звучання

Вадим Лазарев: Ми постійно змінюємося в стилістиці, це природній розвиток подій.

Роман Гаркавенко: Ми чуємо зміни у звучанні. Я думаю ті, хто нас слухає, і просто люди зі сторони, також почують різницю. Пройшло вже два роки від виходу «Містолінії» і ми багато чому навчилися. Нам не цікаво повторюватися.

Вадим Лазарев: Добре, що ми критично ставимося до попередніх робіт, але також добре і те, що ми не хочемо їх переписувати. Бо існує проблемне замкнуте коло, коли люди переписують одне і те саме протягом багатьох років. Я, наприклад, ніколи не розумів, чому група The Caesars записала пісню «Jerk it out», яка дуже популярна, на багатьох альбомах. Це єдина хітова пісня в групи, але все одно… Це не мотивує постійно переписувати і випускати одні й ті ж пісні.

Костянтин Почтар: Якщо порівнювати перший і другий альбоми, то змінилося те, що ми тепер точно знаємо, що ми хочемо чути.

jYb4gn3VlD8

Вадим Лазарев: Просто зараз ми працюємо над кожною піснею ретельно. Випрацьовуємо той звук, який має бути.

Роман Гаркавенко: Напевно, при записі «Містолінії» ми не зовсім уявляли, як все має звучати. Тепер, через два роки, ми професійніше підходимо  до запису. Скоріше за все, ще через два роки ми казатимемо те саме про цей альбом. Але він точно буде кращим за “Містолінію”, бо який сенс тоді його випускати?

Костянтин Почтар: Перший сингл (з майбутнього альбому – прим. ред) називається «Нові імена», таку ж назву матиме і альбом. Це єдина пісня, яку ми виконували до сьогоднішнього дня на концертах, та вона має певний соціальний посил, який ми відкриємо в кліпі до цієї пісні. Також у цій відеороботі можна буде побачити багато знайомих музичних облич.

Про краще зі створеного

Вадим Лазарев: От зараз мені подобається «Містолінії», вона така холодна, медитативна. Це сезонна штука.

Костянтин Почтар: Мені подобається «Замки з піску», оскільки ми часто граємо її на концертах, у нас ще є довге outro, яке ми придумали вже після того, як записали цю пісню, дуже потужна рокерська штука.

Роман Гаркавенко: Мені подобається «Вічність». Вона мені подобалася з того моменту, як ми почали її робити, коли перший раз зіграли на концерті. На жаль, публіці вона не зайшла так, як нам би того хотілося. Я не можу сказати, що цей трек експериментальний. Для мене він абсолютно звичайний, навіть трохи попсовий. Думаю, що через деякий час ми зламаємо цю стіну нерозуміння і його сприйматимуть інакше.

Костянтин Почтар: З музичної точки зору, це, напевно, наш найдосконаліший трек. Ми випустили тоді дві пісні поспіль – «Вічність» та  «Холод у Волоссі». По-ідеї, це теж важливо, на той час у нас вже був готовий матеріал для випуску альбому, ці дві пісні мали стати першими синглами з нового альбому,  та і всі пісні були більше в цьому стилі. Проте ми взяли вимушену паузу, щоб записати більше матеріалу, порепетирувати. Тому альбом буде абсолютно іншим. Але з «Вічністю» це було образливо.

03-KpBFeoVc

Вадим Лазарев: Судячи з постів у мережі, шанувальникам більше подобається «Так тихо».

Костянтин Почтар: Це пісня, яку ми граємо вже 5 років на кожному концерті.

Вадим Лазарев:  Ну і ще «Мало слів», але тут також допомогло те, що вона потрапила до серіалу «Київ вдень та вночі».

Костянтин Почтар: Це пісня, яка найчастіше крутиться на радіо. Весь цей інтернет-фідбек –  це круто, але хотілося би, щоб ці всі люди, які дивляться серіал, приходили на концерт. А взагалі добре, що люди хоча б ознайомляться з новою музикою, можливо, вони не запам’ятають усіх груп, але все ж.

Про «Птичью ж*пу» та серйозне ставлення до несерйозних речей

Костянтин Почтар:  Це їхня проблема. Річ у тому, що в багатьох людей відсутнє почуття гумору і вони взагалі всі речі сприймають занадто серйозно, і себе, у тому числі. Протягом існування гурту ми постійно валяли дурня на репетиціях. Наприклад, у нас була пісня китайською мовою. Просто раніше в нас був менеджер, який відповідав за результат, а ми так чи інакше прислухалися. І тоді образ групи зовсім не відповідав тому, ким ми є насправді. І ми виклали цю пісню, тому що дійсно таке граємо, не бачу сенсу це приховувати.

Вадим Лазарев: Просто спрацював момент неочікуваності. Якби ми раз на місяць робили такі дурниці, то ніхто би це і не сприйняв дуже жорстко. Хоча, знову ж таки, це питання смаку. Ми постійно викладаємо якісь дивні фото…

Роман Гаркавенко: Багато людей подумали, що в нас дах поїхав, що ми підсіли на наркотики. Був навіть смішний коментар, що ця пісня мовою окупанта.

Про 20 років дружби

Костянтин Почтар: Ми знаємо один одного дуже багато років, по суті, з дитинства, а вчора я дивився відео гурту Queen, і в мене Рома досі асоціюється з їхнім гітаристом. Рома слухав QUEEN, коли ми ще були в школі. А Вадік у мене асоціюється з групою «Король и шут»,  нічого з цим не можу зробити.  Коли нам було десь по 10 років десь, Вадік  їх слухав.

Вадим Лазарев: А Костя буде асоціюватися з групою «Машина времени».

bz9HF_YL6gM

Костянтин Почтар: Мене нічого не дратує. На днях я думав про це: чому так відбувається: ти знайомишся з новими людьми, і ніби все гарно, ви знаходите спільну мову, але потім з’являється якийсь один конфлікт, і тобі вже з цією людиною не цікаво говорити, проводити час? А людям, яких ти знаєш довго, можна багато пробачити. Так працюють ці тісні зв’язки. Думаєш, якби все було погано, ми би трималися разом так довго?

Роман Гаркавенко: Уже атрофувалося це відчуття роздратованості, тому що ми багато пережили разом. Ви уявляєте, ми з першого класу разом, ми бачили становлення особистості один одного з шести років.

Вадим Лазарев: Недоліки сприймаються вже як сутність людини, яку не можна змінити.

Спеціально для Території учасники «5Vymir» розповіли, кого люблять слухати та читати, які фільми дивляться, та які країни радять відвідати:

Що слухають:

Роман Гаркавенко: Останні групи, які я слухав – це Twenty One Pilots, дуже сподобався останній альбом Run The Jewels. Хоча ніколи особливо не слухав хіп-хоп, окрім Eminema.

Вадим Лазарев: Я намагаюся слухати всі нові альбоми, наприклад, The XX, а так, зараз підсів на Bon Iver.

Костянтин Почтар: Оскільки я роблю музичні огляди для «Cosmopolitan Ukraine», маю слухати нову музику теж. І насправді цього року вийшло багато хороших альбомів. Дуже сподобався альбом Wild Nothing, вони грають психоделічний дрім-поп, також сподобалися нові альбоми Sting, David Crosby.

А ще завжди так було, що Вадік був за Blur, а я за Oasis. Але зараз я хочу публічно зізнатися, що Blur крутіші. Не стільки сама група, як Деймон Албарн, який стільки всього зробив.

Кого читають:

Костянтин Почтар: Нещодавно прочитав книгу  «Штурмуючи Вудсток» Елліота Тайбера, який абсолютно випадково став одним із організаторів цього фествалю. Також почав читати Тараса Прохаська «НепрОсті». Загалом зараз стали набагато цікавішими біографії людей,  спогади. От ще читаю книгу про Терещенка, першого українського олігарха.

Вадим Лазарев: Я поки що нічого не читаю. Книг, які мені подобаються, майже немає в українському перекладі.  Останнє, що я читав, це «10000 років під кригою», але  переклад був кострубатий, з багатьма русизмами. Дуже сподобався мені «Механічний апельсин», книга цікавіша за фільм.

Роман Гаркавенко: Останнім я прочитав перший том «Атлант розправив плечі» Айн Ренд. Але читати ще дві частини я, напевно, не хочу. Мені ця книга чимось нагадала «Фінансиста» Драйзера, я осилив всі три книги і вони плюс-мінус однакові. Перша книга виявилася найкрутішою. Мені взагалі подобається література про бізнесменів, коли люди мають надзвичайні розумові здібності, які мислять інакше, ніж переважна більшість. Зараз читаю біографію Джобса.

Te_scho_vi_ne_znayete

Що дивляться:

Костянтин Почтар: Я зараз дивлюся багато фільмів кінця 60-х, «psychedelic movies». Останнім я подивився «Zabriskie Point»,  для нього ще саундтрек написали Pink Floyd.

Вадим Лазарев: А я передивляюся «Star Trek». Трохи наївно виглядає, але в цьому і весь кайф – дивитися, як знято. Фільм тримається більше на ідеї, ніж на комп’ютерній графіці, як зараз.

Роман Гаркавенко: Я взагалі в кінотеатри нечасто ходжу, але був на «Ла-Ла Ленд». Це не найкращий фільм року, та мені сподобалося. Останнім часом дивлюся документальні фільми, нещодавно переглянув про революцію 17-го року, про царів. У школі я упустив цей період історіії, тому зараз надолужую.

Куди мандрують:

Вадим Лазарев: Просто потрібно якомога більше подорожувати. Я би в Лондон ще повернувся, і в Берлін теж. А ще, мені дуже подобається Будапешт. Я би там залишився жити, але мова занадто складна.

Костянтин Почтар: Так, Берлін – це круте місто. Там себе відчуваєш вільним. А ще, у нас в Берліні були концерти. Якщо є гроші, то потрібно витрачати їх на подорожі, це інвестиції в себе. Кожна подорож змінює людину.

Роман Гаркавенко: Два мої улюблені міста – це Барселона та Сан-Франциско. Для мене вони чимось схожі. Ненавиджу спеку, але подобається пустеля, каньйони. А Гранд-каньйон – це найкрутіше, що я бачив.

F62QGu0eC2Y

Незабаром гурт 5 Vymir відправляється у тур Україною з новим альбомом, шукайте музикантів у своїх містах:

19.04 – Івано-Франківськ. Unplugged (Urban Space 100)
20.04 – Рівне (Сталева Гора)
21.04 – Львів (ТВА)
22.04 – Луцьк (Карабас Барабас)
23.04 – Тернопіль (Koza Bar) за участі Andzh
28.04 – Київ (SENTRUM)
29.04 – Одеса (Art-Pub Shkaff)
30.04 – Херсон (TBA)
Ілюстрація: Yuriy Bondarchuk, дизайн: Недобой Митя, за підтримки Radio SKOVORODA і Музторг Украина.

Фото

категорії