Читай, слухай, дивись. Дайджест українських новинок 26 – 30 січня

Читай, слухай, дивись. Дайджест українських новинок 26 – 30 січня

Шаманські мотиви, дещо похмура музика, концертні лайви та “ЛітАкцент року” в підбірці від “Території твого розвитку”. Попереднього тижня варто було звернути увагу на нові релізи від MERVA, DRUMТИАТР, Kasiopea, DVOE та декілька книг, виданих в 2016-му.

Нова робота від DRUMТИАТР “І вона прийде”. Трохи гнітюча та тривожна композиція.

https://www.youtube.com/watch?v=oJizB6LofkY

MERVA презентувала альбом “Шаман”, який є третім на рахунку групи.

Kasiopea представили сингл “Три, два, один”.  Цей інді-гурт з Ужгорода виник на початку 2014-го року, на даний момент триває робота над новим електронно-альтернативним матеріалом.

https://www.youtube.com/watch?v=baiiFaF2zEU

DVOE презентували концертне відео на пісню “Stronger”, зняте на музично-світловому шоу “LIVE 360°”.

https://www.youtube.com/watch?v=N09M0jqkJqw

І музичний бонус для всіх шанувальників DEPECHE MODE – інтерв’ю Ігоря Панасенка з Дейвом Гааном. Цього липня британці завітають до України, тому про квитки на концерт варто задуматись якнайшвидше)

https://www.youtube.com/watch?v=P220RfgteWI

27 січня стали відомі переможці книжкового рейтингу “ЛітАкцент року”.  В номінації “Поезія” перемогла збірка “Тамплієри” Сергія Жадана, в номінації “Проза” – “Помирана” Тараса Антиповича”, “Поезія і проза для дітей” – “Зубр шукає гніздо” Оксани Були, серед “Есеїстики” відзначили книгу “І знов я влізаю в танк…” Оксани Забужко.

Антипремію “Золота булька” отримала Таня Малярчук за її роман “Забуття”. Хоча б цю книгу,  з відзначених “ЛітАкцентом”, варто прочитати за будь-яких обставин, тому що водночас вона є і “Книгою року ВВС”.

pyDA5yhnvak

 

Фото: Matthew Henry

категорії