Читай, слухай, дивись. Дайджест українських новинок 20 – 26 грудня

Читай, слухай, дивись. Дайджест українських новинок 20 – 26 грудня

Вже підбиваються підсумки 2016-го, публікуються рейтинги топових альбомів, книг, кліпів,  проте багато релізів припали на попередній тиждень і святкові сюрпризи там теж є. Kozak System, АНТИТІЛА, Leo Mantis, LETAY, ПЛЕСО, MERVA, Familia Perkalaba у підбірці від «Території твого розвитку».

Напередодні Різдва Kozak System дали друге дихання треку кінця 1980-х років. «Різдвяна балада» була створена гуртом «Банита Байда», а згодом виконувалася колишнім учасником «Банити», автором музики, Дмитром Добрим-Вечором, разом з його власною групою «Вій».

«Зараз в музичному просторі буде дуже багато різдвяних пісень, але ми вирішили зануритися глибше: наша країна нині переживає дуже важливий, доленосний у своїй історії період, після якого, ми впевнені, Україна зміниться і стане зовсім іншою – такою, про яку ми, українці, мріємо вже триста років. Ця пісня відводить нас від простого святкування Різдва і заглиблює нас в контекст України в цьому Різдві. Це твір, який символізує для нас Різдво самої України, народження нової України», – розповів Володимир Шерстюк.

АНТИТІЛА, які нещодавно презентували альбом «Сонце», також потішили новорічним релізом.

https://www.youtube.com/watch?v=qA1Z-QS8ig0

Leo Mantis  представив кліп на авторську композицію «Листи». Це одна з перших пісень, написаних саме українською. Талановитий музикант підкорив соціальні мережі завдяки аматорському відео, знятому на звичайну веб-камеру в кімнаті гуртожитку, де він виконує пісню «Така як ти» Святослава Вакарчука. Також він був учасником проекту «Голос країни». По завершенню шоу Лео був уже абсолютно впевнений, що музика в його життя прийшла назавжди.

Леонардо Ободоеке (сценічне ім’я – Leo Mantis) родом із Нігерії. Переїхав в Україну у 2012-му році на навчання в Тернопільському медичному університеті за спеціальністю «хірург».

P.S. А українською він володіє чи не краще за деяких українців.

https://www.youtube.com/watch?v=tOeAZU27YPI

Пісня «Світ чекає» від LETAY з нового альбому «ВітерБезПилу» тепер і в двомовному варіанті спеціально для відбору до #eurovision2017.

https://www.youtube.com/watch?v=VmMi5awt8Lg

Новий альбом презентувала Familia Perkalaba. «Daraba» записано в жовтні високо в горах, у старій гуцульській хаті. Цей експеримент група влаштувала вже другий раз, перед тим записавши ЕР «Argelujah» в урочищі під Говерлою. Метою даного експерименту було максимальне вивільнення творчої і фізичної енергії, що є в традиції культури perkalaba.

Львів’яни ПЛЕСО представили новий сингл «Море».

Також сингл з майбутнього альбому презентував гурт MERVA. У кращих традиціях дзен, керуючись принципом несподіваності, Merva підготували новий альбом під назвою «Шаман». Реліз диску відбудеться наприкінці січня 2017-го року.

категорії