Wonders Hunters: Як вдало поєднувати подорожі та волонтерство

Wonders Hunters: Як вдало поєднувати подорожі та волонтерство

Перебуваючи у довготривалій подорожі, часом втомлюєшся від постійного руху та пересування з місця на місце, тож цілком логічно виникає нестримне бажання засісти десь і відпочити.

При цьому зовсім необов’язково повертатися за тисячі кілометрів додому, або витрачати гроші на готелі чи хостели. Можна об’єднати приємне з корисним і стати волонтером – пожити у цікавій країні і здобути досвід якоїсь незвичної роботи, характерної тільки для певного регіону чи країни, в обмін на безкоштовне проживання та харчування.

Знайти таку вакансію значно легше, ніж здається. Для пошуку цікавих варіантів роботи треба всього-на-всього завести профіль на спеціалізованих сайтах. Реєстрація, як правило, платна, тож якщо ви цінуєте свої гроші – краще ознайомитись зі спеціалізацією сайту заздалегідь.

Wonders-Hunters1

Ми вирішили скористатись одним із таких сайтів – workaway.info. Реєстрація для пари коштує 38$, для однієї людини 29$ на рік. Проте навіть без реєстрації ви можете скористатись пошуком і подивитись варіанти та пропозиції в країні, яка вас цікавить. Щоправда, функціонал у цьому випадку обмежений і сконтактуватися з працедавцем через сайт ви не зможете, але деякі з них розміщують в профілі достатньо інформації, щоб за допомогою смартфона і гугла легко можна було знайти необхідні контакти.

Грузія запропонувала нам лише 4 варіанти, з яких 2 було в Сванетії, один в Тбілісі і ще один в невеличкому селі в Кахетії – Санавардо. Варіанти в Сванетії були найпривабливіші, але взимку існує великий шанс, що дороги завалить снігом і будь-яке сполучення з рештою світу буде неможливо. Варіант в Тбілісі нас зовсім не зацікавив, натомість Санавардо було як раз для нас: допомога в розвитку хостела, що утримують батько та син, догляд за виноградниками та допомога в приготуванні вина та справжньої чачі – це було саме те, що ми шукали.

Як вже зазначалось, доступу до контактів на самому workaway.info в нас не було, проте за допомогою всемогутнього Інтернету ми легко знайшли сторінку цього хостела в соцмережах, де був вказаний мобільний номер телефону, що звільнило нас від реєстрації на сайті та зберегло аж 38$ нашого скромного бюджету.

Спочатку ми домовились з хлопцем, що приїдемо на початку січня і пропрацюємо близько 2-х тижнів, може місяць. Але 30 грудня наші плани різко змінились, тож вже 31 грудня ввечері ми сиділи за столом з усміхненим грузином та вивчали традиційну послідовність грузинських тостів.

Wonders-Hunters4

Будемо відвертими, перші 2-а дні були наче в казці – сніг та гори за вікном, ми в дерев’яному будиночку під звуки потріскуючих дров розправляємось з борщем та варениками, читаємо та розмовляємо на різні теми зі склянками теплого вина з прянощами. На 4-й день виявилось, що з виноградниками зараз не треба працювати, вино чи чачу зараз не роблять і термінової роботи немає. Для мене залишалось тільки прибирання та приготування їжі, для Андрія – заготівля дров. І все б нічого, якби не приїхав батько. Виявилось, що він ні сном, ні духом про ніякий хостел не чув, вилаявся, що син його “козел”, нікого він до своїх виноградників підпускати не збирається і нічому вчити нікого теж не хоче. При цьому він все своє незадоволення на підвищених тонах виливав виключно на мене, поки Андрій з його сином були десь зайняті в саду. Андрію ж  він жодним чином свого незадоволення не показав. Наостанок сказав, що подорожувати – ненормально і що в нашій подорожі Іраном нам повідрубують голови. Після цього поїхав додому в Тбілісі з відкритим натяком, щоб ми забиралися геть.

М’яко кажучи, у нас зіпсувався настрій, але наш любий друг дозволив нам дожити-допрацювати другий тиждень, пообіцявши, що з татом ми більше не перетнемось і він з усім розбереться. Останній тиждень я майже постійно читала та час від часу готувала, а Андрій – копав чималенький город. Ось такий в нас був дивний досвід волонтерства. Тим не менш, ми провели 2-а тижні у чарівному та прекрасному селі, з неймовірною природою та шаленими краєвидами. Сподіваємось, що в майбутньому наш досвід буде більш вдалим.

Інший тип волонтерства – хауссітінг. Тобто одна сторона отримує наглядача за своїм будинком (можливо з улюбленцями), а інша – безкоштовне проживання. Скоріш за все, наш наступний досвід волонтерства буде саме такий.

Wonders-Hunters2

І наостанок – список сайтів, де ви можете знайти цікаві пропозиції волонтерства чи хауссітінгу:

Workingtraveller.com – гарний сайт для пошуку волонтерських пропозицій, можна на мапі одразу побачити варіанти в потрібному регіоні. Реєстрація безкоштовна.

Workaway.info – Реєстрація для пари коштує 38$, для однієї людини – 29$ на рік.

Europa.eu/youth/volunteering – Цікаві пропозиції волонтерства в Європі для молоді та студентів.

Wwoof.org  – Волонтерська робота в сфері агротуризму. Основні пропозиції: ферми, міні-готелі, сезонні вакансії. Робота до 30 годин на тиждень, в обмін на безкоштовне проживання та харчування.

Housecarers.com – Дуже популярний сайт хауссітінга. Реєстрація коштує 50$.

Trustedhousesitters.com – Хауссітінг. Використання на місяць – 10$

Подорожуйте, робіть відкриття,  надихайтесь та здобувайте незамінний життєвий досвід!

 

Автор: Надія Кірса

Контакти автора:

fb.com/wondershunters
https://vk.com/wondershunters
instagram.com/wondershunters