Wonders Hunters: отримати візу Туркменістану – місія можлива

Wonders Hunters: отримати візу Туркменістану – місія можлива

kirsa_3Туркменістан – мало ким відвідана, та одна з найзакритіших країн світу. Отримати туристичну візу Туркменістану неможливо без купівлі офіційного туру. Єдиний реальний та менш затратний варіант для мандрівників – транзитна віза. Деякі люди роками намагаються отримати заповідну наліпку в паспорт – і все безрезультатно. Тому що мало хто знає, що візові ворота Туркменістану знаходяться в Ірані.

Транзитна віза дозволяє в’їхати на територію Туркменістану на термін від 3-х до 7-ми днів (більш поширена 5-ти денна) та має свої особливості:

– туркменська віза має фіксовані дати, що означає, що ви не зможете заїхати в країну до початку дії візи, а також не можете виїхати після вказаної дати, а в разі прострочення виїздної дати будете мати серйозні проблеми з владою;
– ви повинні в’їхати в Туркменістан з однієї країни, та виїхати в іншу;
– ви можете використовувати будь-який транспорт та пересікати кордон пішки;
– від початку літа 2015 випадкові відмови у транзитних візах стали нормою, тож отримання візи є лотереєю;
– ви повинні врахувати 2 особливих періоди в подачі документів на туркменську візу: період у 7 днів (можливо більше) до та після святкування Дня Незалежності (27-28 жовтня) та Дня Прапору (19 лютого). У ці періоди ви маєте дуже велику вірогідність відмови у візі, незалежно від консульства, національності чи обраного маршруту.
– ви маєте змогу подати документи на візу в одному місті, а отримувати її в іншому (наприклад, податись в Анкарі та забрати її в Тегерані; чи подати в Тегерані та забрати в Мешхеді). Це дуже зручно, коли ви в динамічній подорожі та не змушує вас чекати на візу в одному місті. При такій подачі позитивний результат більш вірогідний і паспорт при подачі не забирають.
– вартість Туркменської візи для усіх національностей складає 55$, для громадян Росії – 155$. Оплатити візу треба при отриманні, тож якщо вам відмовлять – ви нічого не втрачаєте (окрім часу).

Заповнювати документи для отримання візи можна як англійською, так і російською, що значно спрощує процес спілкування з консулом.

Список документів для подачі на транзитну візу Туркменістану:

– Кольорова копія паспорту (головної сторінки, візи та в’їздного штампу країни, в якій ви знаходитесь, та візи 3-ї країни, в яку планується транзит; якщо це Узбекистан чи Казахстан, в які українцям не потрібні візи, обов’язково вкажіть це);
– 1 кольорова фотографія паспортного розміру (в інтернеті написано 3х4, в консульстві 4х6, на анкеті 4х5, а по факту приймають будь-які);
– 1 заповнена анкета (форму видають у консульстві);
– 1 бланк з особистою інформацією англійською (форму видають у консульстві);
– Лист, в якому ви пояснююте, чому вам потрібна транзитна віза, із зазначенням конкретних дат та конкретних пропускних пунктів перетину кордону (як написати, вам підкажуть в консульстві).

При подачі консул віддасть анкету, яку треба подавати при отриманні. Обов’язково уточніть дату, коли рішення буде готове. Зазвичай це займає 7-10 днів, з можливою затримкою до 5-ти додаткових днів. Враховуйте це при розрахунку дати подачі документів та виїзду з країни, щоби не мати проблем із закінченням візи до отримання наступної.

Якщо ви збираєтесь отримувати візу Туркменістану в іншому місті – обов’язково скажіть про це консулу при подачі.

dscf5608

Список документів для отримання транзитної візи Туркменістану:

– ч/б копія головної сторінки паспорту;
– анкета, яку вам дали при подачі;
– 1 кольорова фотографія паспортного розміру (не обов’язково та сама, що й при подачі);
– 55$ з людини, не пошкодженими купюрами. Консул видає решту з великих номіналів.
паспорт.

Коли вам віддадуть паспорт з візою – обов’язково перевірте дати в’їзду та виїзду, пункти перетину кордону та правильність написання своїх імен. Часом вони можуть відрізнятися від тих, що ви зазначали.

Врахуйте до свого бюджету ще й те, що при перетині кордону вам потрібно буде заплатити 10$ з людини (+4$ за квитанцію) не зрозуміло на що. Оскільки квитанція виписується одна на всіх, робіть це гуртом.

Як отримували візу ми:

Подавали документи 28 лютого в Тегерані з в’їздом в Туркменістан 11 березня. Консул запевнив нас, що відповідь буде готова 7 березня. Оскільки 8 березня в консульстві Мешхеду був вихідний (про що ми знали заздалегідь), то ми приїхали рано вранці наступного дня. Відкривається консульство Мешхеду на півгодини пізніше, ніж зазначено на табличці при вході, тобто о 9. Майте на увазі, що вже о 8 біля консульства може хтось бути (як ми, наприклад), тож приїздіть заздалегідь (і створіть чергу).

Оскільки ми були перші, то вже за 5 хвилин після відкриття знали, що наші візи ще не готові й треба прийти завтра (10-го при в’їзді 11-го й 300 км до кордону!!). Аби не гаяти часу й зайняти себе, решту дня ми провели в пошуках інших варіантів потрапити в Казахстан.

Наступного дня ми вже були морально і практично готові до будь-якої відповіді по нашій візи, тож просто поїхали до консульства з думками “будь, що буде”. І ми таки отримали позитивну відповідь! Залишивши паспорти та сплативши гроші, всього за 6 годин ми забрали готові візи.

 

Фото: Андрій Боровський
Wonders Hunters:
fb.com/wondershunters
https://vk.com/wondershunters
instagram.com/wondershunters