Морське око

Морське око

shrystyna_zhuk_3Якось на вихідних вирішили кудись поїхати, щось глянути. В око нам впало Морське око в Татрах.  Раніше воно називалося «Риб’ячий ставок» (пов’язана ця назва була з тим, що в його водах живе велика кількість форелі).

Місце це зовсім дивне по своїй красі, яка, як відомо, буває різною – залежно від пори року, часу доби, погоди. Влітку тут нескінченні потоки туристів, (оскільки в день Незалежності на Хрещатику або влітку в Одесі на пляжі людей, як шпротів).

Побувати в Татрах і не побачити Морське Око – це те ж саме, що побувати в Римі і не побачити папу Римського. Воно користується такою славою, що багато туристів приїжджають в Татри лише для того, щоб подивитися на Морське Око і ми серед них. Бо я тік зняла гіпс з ноги і полізти на гору не в моїх силах було аж ніяк.

Як дістатися до Морського Ока

Так як ми не любителі шукати легких шляхів,  вирішили поїхати автостопом через Ужгород і Словакію. На це в нас пішло годин 8 напевне. Вже ввечері ми були на території національного Татранського парку. І це було і добре, і погано.

З однієї сторони це було дуже погано, бо ми не знайшли жодного кемпінгу на території парку, а розкладати намет там суворо заборонено і можуть виписати штраф до 500 євро. Ми знайшли хостел, але там не було місць. Адмін запропонував нам за 30 злотих заночувати на підлозі разом з всіма неудачніками, для яких не знайшлось місця. (Якби я знала, що там точно ніхто не храпітиме, я б ше подумала про цей варіант). Нам цей варіант не дуже посміхався якщо чесно, що хіба порадувало. То поки ми думали над тим, де нам цієї ночі кинути свої хребти, до адміна підійшли росіяни і запитали російською, чи є в них місця для ночівлі. За аналогічні умови адмін запросив в них вже 40 злотих (взагалі не знаю чому, але мене це якось порадувало) вони радо і погодились. Потім добрі люди нам шепнули, шо охороні більш менш пофіг вночі на намети, якшо бути акуратними, але ризики є.

око4
Ми вирішили ризикнути і супер тихесенько, без світла і на повному стрьомі розкладали намет. Спати там одне задоволення, а вже з співами перших пташок і світанкових зірок ми прокинулись, дуже тихенько склали намет і погнали до озера. Тут то і головний плюс, нема людей абсолютно, нема ніяких туристів. О 6 ранку ми там були самі і щасливі робили шикарні фоточки. Коли повертались назад, то на зустріч нам вже спішили перші рані пташки – туристи тисячами.

От назад ми поїхали також автостопом, але вже через Польщу, не їхати ж тією самою дорогою 2 рази)

А тепер як нормальні люди доїжають

Більшість тих, хто їдуть до Морського Ока, доїжджають спочатку до Палениці Бялчанской. Саме там розташована найближча до озера парковка – в 8,6 км. Від Закопане добиратися приблизно 22-25 км, подолати можна на автомобілі або на автобусі (квиток на автобус коштує 10 злотих). Правда, варто мати на увазі, що в розпал сезону можна потрапити в пробку. А тому найзручніше їздити не в самий сезон.

око3

Якщо ви пересуваєтеся на автомобілі, можна проїхати через Поронин і далі – дорогою Воєвудський (Droga Wojewódzka) або дорогою Освальда Балзера (Droga Oswalda Balzera). Далі ви опиняєтеся в Паленіце Бялчанской, де є можливість припаркуватися. Парковка на один день коштує 10 злотих для мотоцикла і 20 злотих – для легкового автомобіля. Там же в касі потрібно купити квиток для входу в Татранський національний парк. Звичайний квиток на 1 день коштує 5 злотих (але ввечері з нас вже ніхто гроші  і не брав). Далі до озера тре пройтись десь  години дві – пройти потрібно близько 9 км. Ті, кому це здасться складним, можуть скористатися кінними возами. Дорога займе близько 45 хвилин і коштує 60 злотих з людини при підйомі вгору і 40 злотих з людини при спуску. Обов’язково потрібно надіти зручне взуття, яке підходить для гірських прогулянок. І зверніть увагу: вхід на територію Татранського Національного парку з собаками заборонений.

Пункт туристичної інформації

Коли ви вже опинитеся в Закопане, то докладну інформацію завжди можна отримати в пункті туристичної інформації (Punkt Informacji Turystycznej). Він розташований за адресою: Закопане, вул. Chałubińskiego 44. Телефон: (+48) 18 20 23 300, електронна пошта infotur@tpn.pl. Пункт інформації відкритий з понеділка по п’ятницю, за винятком святкових днів.

око121

Де зупинитися біля Морського ока

Близько до озера є гірський притулок «Морське око» (Schronisko Морське Око), який є найстарішим в околицях. Він знаходиться на висоті 1410 м над рівнем моря і складається з двох частин – старого і нового притулку.

Контакти притулку:

Schronisko Око ж Morskie Tatrach

skrytka Pocztowa 201, 34-500 Закопане

Телефон (з 9 до 21):

+48 18 20 77 609

+48 602 260 757

І наостанок, у горах хочеться відчувати свободу, а не никатися по кущах як бандіт. Тому в цьому плані виграють дикі Карпати і Кавказ, де робиш, що хочеш. Жаль, що лиш в нас ще смітять в горах, ловила б таких і на виправні роботи.
Бережіть природу, подивіться, яка ж вона красива!
#пригодижука

 

Автор: Христина Жук