24 вікна у світ. Люди з різних країн продемонстрували краєвиди зі своїх вікон

24 вікна у світ. Люди з різних країн продемонстрували краєвиди зі своїх вікон

Кожне місто має свій неповторний характер завдяки ландшафтам та способу життя, який ведуть його мешканці.

«Somfy», компанія, яка створює автоматизовані системи для житлових будівель, попросила  жителів з різних країн світу продемонструвати краєвиди зі своїх вікон.

Набір захоплюючих історій надійшов з кожною фотографією, даючи чарівний вид того, яким є повсякденне життя для людей з різних куточків світу.

Це колекція зображень та історій, які демонструють досвід 24 різних людей, від Janis, однієї з усього лише декількох жителів невеликого латвійського села, до Urosа – загіпнотизованого нічним горизонтом Абу-Дабі.

Кочабамба, Болівія

World_window_1

«Коли я була маленькою дівчинкою, цей краєвид з вікна складався з дерев та трави, але зараз я спостерігаю будинок за будинком, а вдалині будівлі зливаються одна в одну. Далеко ліворуч я бачу Христо-де-ла-Конкордія, найбільший пам’ятник у моїй країні. Я чую проїжджаючий повз транспорт, подихи вітру та щебіт маленьких пташок на даху … Під час заходу сонця кольори пейзажів виглядають гарніше, ніж зранку, та здіймається вітер» – Veronica.

Абу-Дабі, Об’єднані Арабські Емірати

World_window_2

«Я на 26 поверсі 50-ти поверхового будинку – не надто високо і не дуже низько: якраз те, що потрібно… Звідси я можу спостерігати за всім містом. Моє вікно виходить на схід і кожного ранку я відчуваю, ніби споглядаю найкращий пейзаж коли-небудь, і ніщо не буде кращим, ніж це. Але згодом настає ніч і краєвид з вікна просто тягне тебе мільйоном кольорів та схожою на Нью-Йорк душею. Інколи у мене з’являється відчуття, ніби я маю величезний віртуальний екран, у якому декорації змінюються лише для мене» – Uros.

Бангкок, Таїланд

World_window_3

«Мій краєвид з вікна змушує мене відчувати зв’язок з галасливим, жвавим містом, хоча я живу в передмісті. Мені подобається, що я можу бачити сучасні будівлі, які становлять Бангкок, а також крани, які старанно зводять майбутні знакові будівлі міста. Вночі вогні мерехтять і це красиво… Я живу тут лише протягом 2 місяців, але відчуваю, що це ненадовго, адже незабаром я займуся пошуком нової будівлі, яка зачарує мене своїми мерехтливими вогниками» –  Gavin.

Бухарест, Румунія

World_window_4

«Навесні та влітку  зелень дерев змінює за єдиним зразком  бетонні блоки будинків.  З 6 до 8 години ранку час сповільнюється,  рух транспорту малопомітний, і прохолодний ранковий бриз прекрасно доповнює філіжанку кави. Цей краєвид демонструє моє дитинство, будинок та любов – моя дівчина живе у будинку навпроти.  Зазвичай вечір – це найкращий час, щоб отримувати насолоду від краєвиду з вікна, особливо у червні, коли липа у повному розквіті. Запах неймовірний, він розповсюджується по сусідству»  – Cristian.

Острів Пасхи, Чилі

World_window_5

«З мого вікна я бачу AhuTahai, слід заходу сонця вдалині, на острові. Це місце дає мені відчуття спокою, я можу чути звук хвиль, що розбиваються в скелі, та відчувати запах морського бризу. Я відчуваю себе дуже щасливою тут, всередині океану. Я люблю мир та спокій, який мені дозволяє відчувати цей острів» – Juan.

Ештаррежа, Португалія

World_window_6

«Я бачу солоні поля з мого вікна. На моїй вулиці завжди вітряно і більшу частину часу вона має запах океану. У кінці вулиці є прохід, який простягається вздовж ріки, де багато людей бігають та ходять протягом дня.  У небі я спостерігаю лелек, чайок та протягом дня чую ластівок. Уночі я чую цвіркунів та жаб. Цей краєвид з вікна завжди змушує відчувати себе щасливим, тому що тиша та спокій – це насправді одні з причин, чому я приїхав сюди. Я люблю це» – Bruno.

Глазго, Шотландія

World_window_7

«Протягом дня я бачу крихітні будинки і дороги з висоти.  Існує багато людей та транспортних засобів, що рухаються у справах, але я відчуваю себе відключеним від них, ніби дивлюся німе кіно. Я люблю проводити час біля вікна, особливо у сонячний день, але сонячних днів тут мало. Коли сонце сідає, я спостерігаю мерехтіння ніби у часовому проміжку. Настільки спокійно, наскільки це є, я сумую за часом з сусідами та дитячими іграми.  Вночі  настільки тихо, що я хотів би відчути деяку активність навколо, щоб почуватися менш ізольованим» – Manali.

Хасково, Болгарія

World_window_8

«Мені подобається, що я живу на верхньому поверсі та можу бачити все з висоти пташиного польоту, та спостерігати, як декорації постійно змінюються. Я ненавиджу шум, хоча і середовище створюється руками людини. Я хотіла би спостерігати зорі вночі, але через міські вогні це досить складно. З мого вікна я бачу центр міста та багато різноманітних будівель, починаючи від старих занедбаних та закінчуючи новими сучасними офісними будівлями та квартирами.  Я можу бачити і мечеть, і найбільшу статую Діви Марії у світі. Протягом дня я чую транспорт, що проїжджає по бульвару поруч, але вночі, на щастя, він затихає» – Christina.

Карачі, Пакистан

World_window_9

«Є близько 25 бродячих котів на вулиці – двічі на день я чую, як охоронець кличе їх, щоб пригостити їжею… Я ненавиджу заплутані проводи, що звисають з вуличних ліхтарів, але вони настільки поширені в Пакистані, що ви згодом навчитеся ігнорувати їх. Протягом року я чую вуличних торговців, які вигукують реклами своїх виробів, штовхають візки з вулиці на вулицю, продаючи широкий асортимент речей – від фруктів та овочів до пластикових відер та ремонтної плитки» – Hira.

Харків, Україна

World_window_10

«Цей краєвид з вікна нагадує мені, що люди ніколи повністю не підкорять природу, адже будинки тонуть у зелені дерев і рослин. З мого вікна я бачу більшу частину приміської зони. Незважаючи на те, що я живу на четвертому поверсі, я споглядаю й інші будівлі, адже вони лише одно- чи двоповерхові. На горизонті видніється телевежа, яка є найвищою спорудою у місті… Крім того, більшість цих будинків обігріваються за допомогою печей чи камінів, тому в холодну пору року ви може побачити, як підіймається дим» – Roman.

Колката, Індія

World_window_11

«Ворони патрулюють за межами старовинної будівлі, яку ми називаємо своїм будинком; будинком, який ми можемо втратити. Ми повинні продати його, тому що витрати на утримання зростають щодня. З мого вікна я бачу сусідні будинки, розташовані на північній стороні, я можу чути розмови моїх сусідів, гавкання собак та спів пташок… Мені подобається все, це секретне вікно та унікальний вигляд… Я ненавиджу той факт, що більшість старих будинків по сусідству зараз замінюються новими квартирами. Ці старі будівлі знаходяться тут з тих часів, коли Колката була столицею Британської Індії» – Debapriya.

Копривниця, Хорватія

World_window_12

«Я живу на околиці міста, і всі мої вікна виходять на захід, на останні кілька будівель. Я спостерігаю за небом, птахами і гарними заходами сонця протягом усього року. Я не впевнена, що щось, крім пори року, здатне змінити цей вигляд – він такий самий, як був десять років тому. Проте я можу стояти біля вікна цілий день, не нудьгуючи. Повітря тут свіже і чисте, гарно і тихо без міського шуму, небо завжди прекрасне, і заходи сонця просто надзвичайні. Якби я могла, я б зберегла цей краєвид назавжди» – Kristina.

Лечче, Італія

World_window_13

«Я можу дивитися прямо в сусідську квартиру. Я не знаю, скільки людей проживає там, їх може бути 3, або більше. Іноді я бачу, як людина готує, в інший час – як відкриває або зачиняє вікно, але в основному, я просто чую їх спілкування та сміх. Це мило та бадьоро… Коли стемніє, прохолодний вітерець нарешті входить в мою квартиру і приносить запахи обідів, які готують мої сусіди. Час приготувати щось самостійно» – Sebastian.

Лондон, Велика Британія

World_window_14

«В цей час навпроти мене є величезний блок квартир місцевої влади; але вони скоро мають бути знесені. Вони встановлені, аби згодом бути заміненими блоками нових багатоквартирних будівель. Я маю велике щастя (згідно зі стандартами Лондона), адже маю надзвичайно велике вікно від підлоги до стелі, з дверима, що ведуть  на балкон. Воно виходить на схід, що означає, що зранку сонце сходить в повному розпалі, яскраве світло проходить і зранку, і вдень. Коли двері зачинені, я не можу чути багато, але в літній час, коли вони відчинені, чую всю метушню від головної дороги, що йде вниз» – Vicke.

Маніла, Філіппіни

World_window_15

«З мого вікна я бачу типовий міський калейдоскоп будівель, які зводяться в моєму районі. Через дахи сусідніх будинків я бачу високу, струнку будівлю, яку було нещодавно побудовано. Вона перша в своєму роді, яка була зведена у цьому районі, але я переконаний, що з часом, подібних з’явиться набагато більше. Я люблю приймати комфорт в цьому вікні після довгого напруженого дня. Під час сезону дощів я можу чути бризки дощу на металевих дахах, які іноді звучать як мелодія. В інших випадках шум дощу досягає крещендо, а потім ми знаємо, що наші вулиці, ймовірно, будуть затопленими» – Leandro.

Мюррей, Юта

World_window_16

«З мого вікна я можу бачити багато інших. Будівля навпроти розташована досить близько, що я можу бачити квіти майже в кожному вікні квартир. Вночі я чую людський сміх і звук срібла на тарілках в маленькому кафе нижче. Цей звук в поєднанні з мерехтінням вогнів змушує мене відчувати себе спокійно, коли привабливий аромат їжі доноситься до відкритого вікна. Я також можу почути дзвін з церкви поруч і звук машин, що мчаться по вулиці нижче. Я люблю активність та життя на моїй вулиці» – Danielle.

Ніс, Сербія

World_window_17

«Коли я прокидаюся, перше, що я роблю – дивлюся на моє прекрасне місто. Більшість ранків я бачу свого літнього сусіда, який п’є каву і палить сигарету на терасі поруч з моєю… Я чую птахів, рух транспорту, своїх сусідів, але краєвид з мого вікна завжди змушує мене відчувати себе краще. Ця частина міста зростає дуже швидко, є багато змін щороку, але вони мені до вподоби, тому що роблять моє місто гарнішим. У кінці кожного дня з’являється ще один прекрасний краєвид мого міста, коли небо стає темно-синім, а хмари – рожевими або червоними» – Dusan.

Рагаціемса, Латвія

World_window_18

«Я живу в дуже маленькому селі поруч з морем, тут залишилося мало людей. Вулиці порожні, дуже тихо і спокійно. Краєвид неймовірний, начебто рослини хочуть компенсувати втрачений час взимку і восени. Тут досить вітряно і єдиний звук, який я чую, це шум від гойдання дерев на вітрі. Я можу відчувати запах свіжоскошеної трави з ділянки поруч. Мій сусід добре дбає про неї, адже він хоче продати її; ціни на землю стрімко зростають в останні кілька років. Я відчуваю себе дуже спокійно тут, ось чому я люблю це місце так сильно» – Janis.

Рінгголд, Віргінія

World_window_19

«Я люблю місце свого проживання. Тут досить тихо, оскільки я живу в сільській місцевості; проте я можу помітити деякі автомобілі тут. Я можу бачити, як сусіди грають зі своїми дітьми, як бігають собаки, літають птахи, і я переконаний, що чув багато газонокосарок. Я також бачу, як привозять пошту, та як шкільний автобус підбирає і висаджує дітей. Післяобідній час – найкращий завдяки краєвидам. Заходи сонця надзвичайні; особливо у гарні літні ночі. Зима може бути настільки ж прекрасною, з видом на засніжені дерева, траву, дороги, з гарним заходом сонця» – Kacper.

Реус, Іспанія

World_window_20

«Оскільки сусідні будівлі є нижчими, з мого вікна відкривається один з найкращих краєвидів міста. Коли я повертаю голову ліворуч, я бачу Середземне море. Воно далеко, проте з цієї точки я можу його помітити. Повертаючи голову праворуч, я бачу гірський хребет, який досягає більше 1000 метрів… Найбільше я люблю заходи сонця. Кожен день я можу милуватися прекрасним заходом сонця, але в вітряні дні (а це місце дуже вітряне) заходи неймовірні» – German.

Сале, Марокко

World_window_21

«Інтенсивний рух транспорту безперервно проходить вгору і вниз по цій вулиці. Транспортні засоби та мотоцикли усіх форм, розмірів і кольорів. Шум транспорту є першим і останнім, що я чую щодня. Вранці я бачу домогосподарок, які зайняті пранням білизни, через вікна навпроти мене, і чую звук працівників, які відкривають свої магазини і енергійно прибирають. Діяльність працівників і домогосподарок дозволяє мені відчувати себе оптимістично для нового дня, навіть незважаючи на шум автомобілів, який змушує мене прокидатися рано і засмучуватись» – Hachim.

Саленто, Колумбія

World_window_22

«З мого вікна я бачу колумбійські гори, які простягаються переді мною. Це початок сухого сезону, тож я можу відчувати запах трави і коней та чути спів птахів. Пейзаж дуже ефектний. Він різко контрастує з сезоном дощів, коли часто дощить протягом 24 годин або й більше… Пори року тут є визначальним фактором у всіх аспектах життя. Але я відчуваю себе дуже комфортно тут, живучи дуже просто, лише з основними речами, які мені потрібні, і я люблю людей тут, вони дуже доброзичливі та готові допомогти» – Juan.

Сінгапур

World_window_23

«З мого вікна я можу бачити багато інших, кожне з яких має свою історію. Вранці ви можете спостерігати, як деякі люди палять, деякі проводять час в своїх ванних кімнатах, а деякі – за приготуванням їжі. Ви можете насправді відчути запах їхньої їжі – зазвичай суп-карі, або іноді смажена риба… Ви можете почути, як забирають сміття, стрижуть траву, як діти грають в футбол, сусіди кричать і сперечаються, потяги, що проходять метро MRT, та літаки, які летять у небі. З настанням ночі вогні будинку навпроти вимикаються один за одним і виглядають як різдвяні» – Archie.

Уберландія, Бразилія

World_window_24

«Я люблю краєвид з мого вікна, тому що я можу бачити, як розвиваються мої сусіди. Велику споруду було побудовано нещодавно, тому ми можемо спостерігати, як новачки поступово заселяються… Це сусідство ніколи по – справжньому не буває тихим, тому що, незважаючи на час, ви можете почути транспорт, сусідів, курей та собак, які створюють всі види шуму. Коли я повертаюся додому в кінці дня, до заходу сонця, краєвид дуже розслабляючий, оскільки помаранчеве сонце освітлює вулицю. Краєвид у нічний час захоплює дух, адже міські вогні мерехтять в нічному небі» – Guillaume.

 

Джерело

Переклад: Серветник Марія

категорії