138 днів для подорожей кожного року

138 днів для подорожей кожного року

Які питання задають найчастіше нормальним людям? Щось, на кшталт, «Як справи?» або «Коли зустрінемось?». Я ж постійно чую або читаю в соцмережах тільки «Де ти зараз?» і «Як тобі удається так багато подорожувати?». Час розставити всі крапки над «і» і зрозуміти, що подорожувати – це далеко не розкіш в наш час, а особистий вибір способу відпочинку кожного.

IMG_1590

Я типовий офісний планктон (не вважаючи, що трохи креативлю), маю 8-годинний робочий графік, проводжу в офісі 5 днів на тиждень, не маю фрілансу або великої кількості відряджень за кордон, проте маю власні проекти, які добряче крадуть ще 8-годин поза роботою щодня. Чому тоді всі навколо свято вірять, що я практично не живу в Києві? Бо вкінці кожного року я маю особливий ритуал:

Беру виробничий календар України на наступний рік. Відраховую кількість вихідних і заздалегідь тримаю в голові дні, коли б хотіла відпочити (наприклад, день народження або дати проведення Sziget 2016). Так, згідно з календарем на 2016 рік ми всі матимемо 115 вихідних днів + 5 скорочених (які теж можна собі перевести в добрих 2,5 вихідні, адже саме в ці вечори буде зручно вилітати напередодні свят).

Умовно додаю до них 21 день відпустки і розбиваю кожен сезон на найзручніші дні виїзду. Пам’ятайте, що ніхто не змушує вас брати відпустку суворо на 2 тижні влітку. Ви будете абсолютно інакше себе почувати, відпочиваючи кожний сезон! Просто беріть по 5 днів відпустки і об’єднуйте їх з 4-5 законними вихідними.

Обговоріть свої заплановані дати відпустки з керівництвом. Навіть найсуворіший босс розтане перед вашим власним бажанням спланувати свою відпустку на рік вперед.

Оберіть країни і міста, де ви ще не губилися або де на вас найбільше чекають теплі обійми друзів. І забронюйте квиточки заздалегідь. Пам’ятайте, що подорожувати однаково пригодницьки і захоплюючи  можна як до Токіо, так і до сусіднього міста, тому не жалійтеся про відсутність фінансів. Згідно статистики, більшість людей і 10 міст неньки України не відвідували в своєму житті, а нашій країні, повірте, є що вам показати. Виділяючи, принаймні, один уікенд на декілька місяців для прогулянок в сусідні міста, ви зрозумієте, що за новими пейзажами і яскравими емоціями не завжди потрібно пролітати тисячі кілометрів.

10710702_953668174649517_8197753896531612803_n

Більшість боїться купувати квитки і бронювати готелі заздалегідь, є й когорта людей, що страшенно бояться віз або «злих» консульств. Просто пам’ятайте, що страхи живуть тільки в нашій голові і в дійсності кожен візит до консульства стає по-справжньому приємним, а підготовка документів на подачу – звичним квестом.

Навчіться планувати наперед і ви зрозумієте, що:

всі подорожі стануть значно дешевшими;

у вас нарешті з’явиться вільний час, який раніше ви витрачали на всіляки «куди ж поїхати, а може сюди, а може туди, а скільки коштує туди»;

за тиждень до виїзду хтось обов’язково купить квиток дорожче і зірветься з вами;

не відриваючись від роботи, можна відвідати десятки країн, столиць і містечок за рік.

І хай жодна віза чи валюта в світі не зупинить ваші наполеонівські плани!

 

Фото: https://instagram.com/redlika/

Текст: Ліка Бучек

категорії