Wonders Hunters: як ми обміняли валюту в Ірані

Wonders Hunters: як ми обміняли валюту в Ірані

kirsa_3Однією з перших потреб, з якою стикається мандрівник у новій країні – обмін валюти.

В Україні всі ми знаємо місця, де можна обміняти валюту за кращим курсом, ніж у банку. Проте не в Ірані. Іранські банки взагалі не обмінюють валюту. І хоча кожне відділення радісно блимає з вікон курсами валют, не вірте – не обмінюють вони й крапка. Натомість є спеціальні контори, що обмінюють гроші, проте їх небагато й вони часто або не мають необхідних сум (50$!!!), або ж просто закриті на обід (по півдня). Наприклад, у величезному Тегерані ми обійшли 5 контор, перш ніж нарешті обміняли, а в портовому Бандар-Аббасі – всі 9!

Хоча може то нам так не пощастило, адже деякі мандрівники пишуть, що міняли гроші в банках і навіть радили їх за вигідний курс. Ми перевірили: курс поганий і не міняють.

Лише в двох містах Ірану ми зустріли людей, що охоче обміняють гроші прямо на вулиці з невеличкою комісією. Комісія ця залежатиме від вашої уважності та наполегливості, тому будьте пильні та не відступайте.

Наприклад, у туристичному Ширазі біля великих банків на головних вулицях сидять декілька десятків “мінял” з розкладними стільцями, на яких лежать неприкриті стоси купюр. Кожен з “вільних комерсантів” має свою цінову політику, хоча загалом різниця несуттєва.

Ми підійшли до одного з “мінял” й спитали курс, на що зустріли німе питання в очах. На допомогу миттєво прийшов його сусід й хутко переклав усе необхідне. Провівши нехитрі калькуляції (та ретельно ховаючи екран калькулятору), чоловік оголосив суму. Порахувавши в голові, ми погодились на обмін, проте отримали на руки суму, що була на 6$ менша від зазначеної. На закономірне питання “а де решта?” почули “комісія за переклад”. Посміявшись з такого нахабства, ми забрали наші гроші й пішли до іншого міняли, ігноруючи протестуючі крики за спиною.

Наступний чоловік був більш обачливий і калькулятору не ховав, проте також дав меншу суму. Цього разу нас хотіли кинути вже на 7,5$.

– А де решта?

– Комісія, – розвів руками чоловік.

– Яка ще комісія?

У кіно в такі моменти барабанний дріб:

– Робота важка.

– Що? Що?

Наш опонент театральним жестом показує на сонце, а тоді на власну макітру.

– Спекотно, – сумно мовить він.

Не менш театральним жестом ми вказуємо на затінок у 2-х метрах позаду нього.

– Сідай там.

З чітким незадоволенням на обличчі міняла дає нам 3$.

– Решту.

– Але ж сонце! – вже не так впевнено мовить він знову.

– Не ми ж тебе змусили на ньому сидіти, – ледь стримуємось від сміху.

– Звідки ви? – вже з натяком на посмішку питає комерсант.

– З України.

– Тоді зрозуміло, – сміється він і віддає решту.

Решта туристів, напевно, менш наполегливі, що дозволяє хитрим мінялам отримувати чималий прибуток.

І такі “ігри” чекають вас практично на кожному кроці!

13002496_989642571122121_4791009211044907395_o

 

Фото: Андрій Боровський
Wonders Hunters:
fb.com/wondershunters
https://vk.com/wondershunters
instagram.com/wondershunters