Бразильський студент перетворив свою кімнату у загадку для всього світу і безслідно зник

Бразильський студент перетворив свою кімнату у загадку для всього світу і безслідно зник

27 березня 2017 року родина Борхесів, що проживала в бразильському штаті Акрі, завершувала обід, і кожен з її членів ліниво брався до виконання буденних справ. За винятком одного. Двадцятичотирьохрічний студент факультету психології Бруно Борхес, одягнений в білу футболку і обідрані шорти, тихо піднявся до себе в кімнату, узяв рюкзак і, не сказавши жодного слова, покинув будинок. На спроби батьків додзвонитися на мобільний, відповіді не було. У своїй кімнаті Борхес залишив містичні посилання, написані на кожному вільному сантиметрі стін від підлоги до стелі, а також, 14 книг, написаних від руки спеціальним шифром та статую знаменитого італійського філософа Джордано Бруно. Його зникнення породило десятки різноманітних теорій, які включають в себе викрадення студента прибульцями та ілюмінатами, або ж навіть реінкарнацію Джордано Бруно в тілі молодого бразильця.

Бруно Борхес народився у забезпеченій сім’ї з хорошою репутацією у місті Ріу-Бранку, яке знаходиться на півночі Бразилії, у тропічних лісах басейну Амазонки. Його батьки – власники невеличкого концертного холу та ресторану у місті. Хлопчик з дитинства мав гострий допитливий розум, постійно тягнувся до нових знань. Основною тривогою його матері було не те, що син без діла тинявся вулицями, а навпаки – занадто багато часу проводив наодинці, занурившись у книги. Бруно не переставав читати і в достатньо юному віці осилив Біблію і всі твори Шекспіра. У середньому він прочитував 15 книг за місяць. З особливою прискіпливістю зачитувався біографіями видатних людей, намагаючись зрозуміти природу геніїв. У дитинстві хлопчик мав уявного друга Tomate. Батьки неодноразово консультувалися у профільних лікарів, але дослідження не знайшли ніяких психологічних відхилень. Бруно був визнаний абсолютно здоровим.

«У школі він завжди вирізнявся, був природженим лідером, мав велике внутрішнє переконання у своїй правоті. Він хороший хлопчик, який жертвував речі на благодійність, знаєте, футболки, штани. Я говорю це не тому, що він мій син, я говорю про любов Бруно, яка бачить душі людей», – розповідала мати місцевій пресі.

Допитливий розум Бруно приводив до постійних експериментів. Двадцятичотирьохрічний студент-психолог активно займався ДПТ (досвід поза тілом) практиками, які включають в себе спогади особи про перебування за межами свого звичайного фізичного тіла. Родина Борхеса розповідала, що Бруно в підлітковому віці вивчав рейкі (вид нетрадиційної медицини) і досягнув чималих успіхів у цьому напрямку. Друзі Бруно вказували, що рік тому він став дотримуватися принципів фрутаріанської дієти, а напередодні зникнення став веганом. Приблизно в той же час він мав зустріч з давнім другом, фізиком-спіритологом. Борхес розповідав йому, що чує голоси різних людей, які розповідають йому про велику місію, ціль якої – допомогти людству.

quarta8

Напередодні таємничого зникнення сина батьки відправилися у місячну подорож. Перед цим Бруно неодноразово розповідав матері, що працює над особливим проектом, та просив у неї фінансової підтримки. Мати погоджувалась, але з однією умовою – син повинен розповісти їй, чим саме займається. Бруно відмовлявся, посилаючись на секретність проекту. Пізніше мати дізнається, що потрібну суму грошей (близько 6000 доларів) Борхес позичив у кузена.

Поліцейські припускають, що саме у момент, коли батьки Бруно покинули дім, студент розпочав роботу над загадковим проектом. Загалом робота над трансформацією кімнати тривала близько 24 днів, з 1 по 25 березня. До свого magnum opus студент залучив найближчих друзів, які допомагали йому розмальовувати стіни та розставляти все у відповідності до плану. Друзі Борхеса розповідали, що Бруно, працюючи над проектом, майже не покидав кімнати, практично нічого не їв і жахливо схуд. Бразилець виніс усі меблі з кімнати і розмалював кожен сантиметр стін зашифрованими надписами і символами. На стінах він повісив картини, намальовані власноруч. На одній з них – Бруно поруч з інопланетянином на фоні космосу. На полицях автор проекту залишив 14 книг, написаних від руки та закодованих різними шифрами. Усі книги були ідеально рівно розміщені, кожна з них пронумерована римськими цифрами на обкладинці.

Фалес Васконселос, друг дитинства Борхеса, допомагав шифрувати Бруно його трактати. Васконселос говорить, що не читав багато з написаного, проте опрацював достатньо, щоб вловити головний посил проекту. Він розповів, що праці Борхеса торкаються питань сенсу життя і таємничої місії, яка була призначена Бруно вищими силами. Васконселос розповідає, що його друг писав про астральну проекцію і навіть стверджував, що той міг проекціювати себе, «коли відчував потребу». Інші учасники проекту відмовляються будь-яким чином коментувати зникнення свого товариша. Поліція вважає, що друзі Борхеса уклали між собою згоду про нерозголошення деталей проекту.

3569b84a778ef9

Експерти з інформаційної безпеки, психіатрії та семіотики твердять, що деякі коди нескладні. Їх легко розшифрувати, адже Борхес не використовував складних криптографічних шифрів, а просто змінював символи в рядку. Крім того, він залишив у кімнаті декілька «ключів», які мають допомогти розшифрувати його послання. Борхес вірив, що створив шедевр, який здатен змінити долю людства, але психіатри говорять про його розрив з реальністю і перебільшення ролі його творіння. Вони вважають, що Борхес просто змішав символи з різних джерел, ніяким чином не об’єднуючи їх, а інтернет-спільнота почала інтерпретувати ці знаки, як щось, пов’язане з окультизмом, філософією та уфологією.

14909333155050

Однією з найбільших загадок стала величезна 100-кілограмова статуя Джордано Бруно, яка стоїть на знаку, що нагадує «алхімічне коло перетворення». Через це мережою почали поширюватися різноманітні здогадки. Одні користувачі вважають, що Борхес перетворився в статую, інші, що він – реінкарнація видатного італійського філософа. Останні, у якості аргументу, наводять зовнішню схожість між Бруно-бразилійцем і Бруно-італійцем.

Поліції вдалося знайти скульптора, який виконав замовлення студента. Його ім’я Джордж Рівасплата. Він розповів слідству, що розпочав роботу над статуєю у своїй майстерні і закінчив у кімнаті Борхеса. На питання про стан студента, скульптор запевнив слідство, що з ним усе нормально, ніяких екстраординарних відхилень він не помітив. Після завершення роботи над статуєю, Бруно надіслав Рівасплаті текстове повідомлення: «Це прекрасно. Краще і бути не може. Я дуже задоволений, містере Рівас, найближчим часом ми представимо скульптуру світу. Ця робота стане відомою в Акрі, Бразилії і в усьому світі». За свою роботу скульптор отримав близько 2200 доларів, зробивши студенту знижку на більше ніж 900 доларів. Так він висловив своє захоплення загадковим проектом Борхеса.

Пройшло понад два місяці з моменту зникнення 24-річного Бруно Борхеса, проте поліції так і не вдалося наблизитися до розгадки цієї справи. Стало відомо, що після того, як студент покинув будинок, він сів у таксі і поїхав до мотелю, але так і не зареєструвався там. На цьому його слід губиться. Сестра Бруно знайшла ключі, що можуть допомогти в розшифруванні трактатів у кімнаті брата. Його сім’я стверджує, що він використовував 4 різні криптографічні коди. Робота над розшифруванням загадкових написів і пошуками зниклого безвісти студента триває.

Автор: Коля Судима