Можливості для навчання. Erasmus+: все, що ви хотіли знати, але боялися спитати

Можливості для навчання. Erasmus+: все, що ви хотіли знати, але боялися спитати

Шукаєш можливість вчитися за кордоном, але не знаєш, як це зробити? Що ж, спробуємо тобі допомогти.

Взагалі, Erasmus’ом називають ряд проектів: від програм навчання на 1 семестр та повноцінних магістерських програм, до програм мобільності для викладачів та аспірантів. Erasmus діє на території Європейського Союзу, але також співпрацює з іншими країнами, як-от Україною чи Грузією.

У цій статті мова йтиме про семестрову мобільність Erasmus+ і зараз відповімо на головні запитання про неї.

Навчання за кордоном для українців завжди звучить лячно, тому що здається, що навчання буде дорогим, а якщо воно буде безкоштовним, то дорогим буде життя в Європі, а якщо навіть буде стипендія, то потрапити на такі програми дуже важко.

Перша хороша новина – усі програми Erasmus – безкоштовні!

Більше того, програма покриває не тільки вартість навчання, але й виплачує стипендію. Для студентів з України це завжди близько 800 євро, що дозволяє комфортно жити майже в будь-якій країні Європи, та ще й мати кошти на подорожі. До речі, українцям окремо відшкодовують ще й вартість переїзду туди і назад.

Які вимоги для участі? Напевно, якісь складні?

Зовсім ні! Щоб потрапити на семестрову мобільність Erasmus+, потрібно лише бути студентом 1, 2, 3 чи 5 курсу, мати середній рейтинг навчання 80+ та володіти іноземною мовою, якою планується навчання. Жодних TOEFL чи IELTS! Щоб підтвердити рівень володіння, достатньо попросити витяг зі своїми оцінками з кафедри іноземної мови. Рівня upper-intermediate вистачить, щоб успішно навчатися в університеті в Європі та складати іспити.

О’кей, якщо все так просто, чому мало хто їде?

Тому що розповсюджувати інформацію про Erasmus+ мають міжнародні відділи українських університетів, а часто треба йти до них фізично, аби дізнатися про програму.

Але зайти однозначно варто – там можна дізнатися про внутрішні вимоги університету до участі студентів у програмі та попросити перелік університетів-партнерів твоєї Альма-матер. Там також скажуть про дедлайн подачі заявки, зазвичай, це вересень-листопад для мобільності весною, та лютий-квітень для мобільності осінню.

Як я зрозумію, куди можу поїхати?

Кожен університет-партнер має перелік факультетів/спеціальностей, студентів яких він готовий приймати. Щоб дізнатися більше про курси, які пропонує університет, потрібно зайти на офіційний сайт – все є у вільному доступі.

Звичайно, локація університету також важлива. Краще обирати ті університети, які знаходяться у великих містах або поруч із ним, тому що тоді якнайкраще відчуваєш себе в міжнародній тусовці. Проте, життя в маленьких містах неангломовних країн має очевидні переваги, у таких містах легше покращувати рівень володіння мовою.

А як же навчання в Україні? Потрібен академ?

Ні, академічна відпустка не потрібна, тільки якщо студент сам не захоче її взяти. Зазвичай мобільність триває 5 місяців і збігається часом із семестром в Україні, тому студент здійснює навчання в іншій країні, а це потім враховується у переліку прослуханих предметів та кількості отриманих кредитів. Ті курси, як неможливо перезарахувати, безкоштовно переносять на наступний рік або дозволяють прослухати дистанційно.

Напевно, навчатися на такій програмі дуже складно…

І знову ні! Програма Erasmus+ створена переважно для культурного обміну молоді, тому ставлення викладачів до студентів Erasmus досить поблажливе. Проте, для тих, хто хоче отримати крутий навчальний досвід, також зелене світло – кожен студент сам собі обирає курси до вподоби, можна набрати як просто цікаві, так і досить складні. Зазвичай дотримуються золотої середини, аби мати ще й час, щоб подорожувати.

До речі, про подорожі.

Під час навчання майже кожні другі вихідні вільні для нових звершень! А завдяки skyscanner, couchsurfing та goeuro можна робити це ще й дешево, навіть якщо мова йде про Рим чи Брюссель. За час мобільності можна відвідати настільки багато країн, як тільки стане часу, грошей та натхнення. Головне – не боятися відкривати для себе нове!

 

Автор: Олена Єлманова

Фото: Scott Webb

категорії